Dhunuan me levë një 63-vjeçar në 28 tetor në Përmet, Apeli i Gjirokastrës rikthen në qeli agresorët

Dhunuan me levë një 63-vjeçar në 28 tetor në Përmet, Apeli i Gjirokastrës rikthen në qeli agresorët

Foto ilustruese

PËRMET- Klement Ndina, është rikthyer në qeli nga Apeli i Gjirokastrës së bashku me Gjergji Bojo për dhunën ndaj një 63-vjeçari në Përmet.

Ai akuzohet për rrahjen e Kostandin Xhallos, 35 vjeç me mjete të forta si leva ndërsa ndihmohej nga i biri 25-vjeçar.

Një muaj më parë 48-vjeçari u la në arrest shtëpie e ndërsa sot u kthye në qeli.

Ngjarja ka ndodhur më 28 tetor në qendër të Përmetit ku Xhallo u shtrua në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore.

Fillimisht, agresori u la  në burg, më pas në arrest shtëpie, ndërsa sipas vendimit të sotëm, Apeli i Gjirokastrës vendosi ta rikthejë në qeli.

Përveç Xhallos, babë e bir kanë rrahur dhe 2 persona të tjerë duke iu shkaktuar dëme të rënda. G

Policia iu sekuestroi në momentin e arrestimit 15 700 euro, 1753 dollarë, shuma të tjera parash në valuta të ndryshme, 1 armë gjahu, municion luftarak dhe 2 aparate celulare.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Pas 43 orësh nën rrënoja, shpëtohet 3 vjeçari në Turqi! Babai i tij shpërthen në lot

VIDEO/ Pas 43 orësh nën rrënoja, shpëtohet 3 vjeçari në Turqi! Babai i tij shpërthen në lot