POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

“Dhuro një abetare”, hyn në Kuvend/ Fatmir Mediu e ka ‘tmerr’ Gjykatën, ja si e quan (Foto)

Kryetari i PR-së, Fatmir Mediu dhe Presidenti i PPE-së, Joseph Daul

Nisma “Dhuro një abetare”, duhet të hyjë në Parlamentin e Shqipërisë, konkretisht në grupin parlamentar të Partisë Demokratike.

Fatmir Mediu, deputet në 5 legjislatura, ende nuk arrin të shkruajë pastër gjuhën shqipe.

Në një postim të fundit në Facebook në faqen e tij zyrtare, Mediu njofton fansat e tij se ka zhvilluar një takim me Joseph Daul, Presidentin e Partive Popullore Evropiane.

Më shumë se sa buzëqeshja e Mediut, tërheq vëmendjen dixhitura që shoqëron fotot.

Duket se Mediu s’e ka fort qejf fjalën “Gjykatë”, të cilën më shumë se 2 herë e quan ‘gjyjatë’. 

Postimi i Mediut në Facebook:

Gjate takimit me Partite Popullore Europiane u takova me Presidentin Joseph Daul.
Duke i shpjeguar gjendjen e rende ekonomike, situaten e rende me korrupsionin, krimin ekonomik I kerkova Z. Daul mbeshtejen e PPE jo thjeshte per te djathten shqiptare PD dhe PR por per Shqiperine duke qene se PPE jane grupi me I madh I partive ne Parlamentin Europian dhe drejtojne qeverite ne vendet kryesore te BE.
Po ashtu referuar mbeshtetjes se PPE dhe vet Z Daul per zgjedhjet parlamentare dhe reformen ne drejtesi I kerkova nje mission fakt mbeldhes per Shqiperine, mbeshtetje per reformen zgjedhore dhe vecanerisht per situaten e papranueshme te mungeses se Gjyjates Kushtetuese dhe bllokimit te Gjyjates se Larte.

Fatmir Mediu, deputet i PD-së, kryetar i Partisë Republikane

Gabimet drejtshkrimore të Mediut:

 

Komento

Komente

 • Tata: 12/07/2018 21:35

  Une kur bej nonje gabim njerzor mbrenda shoqeris nuk me ze gjum kurre .kurse ky hale vrau 26 vete dhe hodhi ne ere nje zone dhe prap hap dhembet si dhampir .shetit bOTE KU ME DOL E KU ME KAQOL PA JU SKUQ FAQJA .MALLKUAR QOFSH O FAT LIG JO FATMIR .

  Përgjigju
 • Toni: 12/07/2018 19:24

  Udheheqesit e se djathtes shqiptare... Zoti na ruajt nga keta!

  Përgjigju
 • Besford këlluf gjoleka: 12/07/2018 18:47

  O Shqiptar të nderuar fatmir vediu vjen nga komuniteti rom prandaj se thot dot gjykat se komuniteti rom se thot dot gj po j prandaj mos e haroni që fatmir mediun nga vjen e çfar ka bër . Turp i madh është për Shqiptarët që votojn njerëz të till. Haram qumshti nënës që i jepni votën këti këllire.

  Përgjigju
 • Sula: 12/07/2018 18:39

  O Medi Gerdeci , po daul nje sindukalist bujqesue eshte . Me ate mburresh ti . Dhe pak follon SPAKU dhe para gjyjates do dalesh

  Përgjigju
 • Shunden-Bunden: 12/07/2018 18:22

  Vrasesi Medi. Me duar te lyer me gjak pozon me europianet.Kina ja shke**** ate qe ju ka bere koken.

  Përgjigju
 • Emigranti: 12/07/2018 18:07

  Nga fshati levonej ta kavajes eshte ky kungulli, ç'far prisni pre ti.

  Përgjigju