Dibër, arrestohet 30-vjeçari, u kap me lëndë narkotike në automjet

Dibër, arrestohet 30-vjeçari, u kap me lëndë narkotike në automjet

Doza e sekuestruar

Arrestohet në flagrancë një 30-vjeëar në Burrel, pasi gjatë kontrollit në automjetin e tij u gjet lëndë narkotike, e ndarë në doza gati për shitje.

Në vijim të megaoperacionit ‘Tempulli 2’, bazuar edhe në informacionet nga inteligjenca policore u finalizua ‘Take the moment’.

Si pasojë u bë e mundur arrestimi i L.B., 30 vjeç, banues në Burrel. Në automjetin që drejtonte 30-vjeçari, gjatë kontrollit iu gjet dhe sekuestrua lëndë e dyshuar kokainë e ndarë në 4 doza gati për shitje.

'Gjatë kontrollit në automjetin që drejtonte 30-vjeçari, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan sasi lëndë të dyshuar kokainë, të ndarë në 4 doza gati për shitje.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi L.B., pasi siguronte lëndën narkotike, e ndante atë në doza që i shiste më pas, në zona të ndryshme të qytetit të Burrelit.', thuhet në njoftimin e policisë. 

Nga veprimet hetimore, rezultoi se L.B., pasi e siguronte lëndën narkotike e ndante në doza për ta shitur në qytetin e Burrelit. Materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Nesër në asamblenë e OKB votohet rezoluta për Srebrenicën! Vuçiç: Duan të na dëmtojnë! Dodik: S’ishte gjenocid

Nesër në asamblenë e OKB votohet rezoluta për Srebrenicën! Vuçiç: Duan të na dëmtojnë! Dodik: S’ishte gjenocid