Dibër/ Kaloi kufirin me para të padeklaruara, nis hetimi për 29-vjeçarin! Sekuestrohen 10 mijë euro, 1 mln lekë të vjetra

Dibër/ Kaloi kufirin me para të padeklaruara, nis hetimi për 29-vjeçarin! Sekuestrohen 10 mijë euro, 1 mln lekë të vjetra

Paratë e sekuestruara në PKK Bllatë

DIBËR - Një 29-vjeçar është ndaluar nga policia kufitare e Bllatës pasi u kap me një shumë monetare të padeklaruar.

Në dalje të Republikës së Shqipërisë, M.L., i cili ishte me automjetin e tij tip Volkswagen, u ndalua për një kontroll të dytë, në të cilën u konstatua se kishte me vete 10 070 euro, 1 milion lekë të vjetra dhe 70 paund të padeklaruara.

Në vijim të veprimeve ndaj 29-vjeçarit banues në Bushtricë të Kukësit, nisi hetimi, ndërsa shuma monetare u sekuestrua.

'Gjatë kontrollit janë konstatuar vlera monetare,  të padeklaruara në shumën 10070 euro, 100.000 lekë dhe 70 paund, pa i deklaruar konform ligjeve në fuqi.    

Në vijim të veprimeve procedurale për rastin, u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin M.L.,  29 vjeç, banues në Bushtricë, Kukës, për veprën penale "Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë".', thuhet ndër të tjera në njoftimin e policisë.

Ai do të hetohet për veprën penale "Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë", teksa materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë.

G.K/K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)