Dibër, plagoset me armë zjarri 24-vjeçari, identifikohet autori

Dibër, plagoset me armë zjarri 24-vjeçari, identifikohet autori

Dibër, është plagosur me armë zjarri një 24 vjeçar me iniciale A.M banues në Peshkopi.

I plagosuri është dërguar menjëherë në spitalin e Peshkopisë ku ndodhet në gjendje të rëndë.

Policia ka identifikuar autorin e kësaj ngjarje por për shkak të hetimeve nuk bën me dije të dhënat e tij.

Policia ka ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit dhe po hetohet intensivisht për të zbuluar nëse ka persona të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.

Grupi hetimor po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Dibër

Informacion paraprak

Më datë 11.05.2018, rreth orës 23:10, Policia e Dibrës ka marrë informacion se në qytetin e Peshkopisë, është plagosur me armë zjarri një shtetas me iniciale A.M, rreth 24 vjeç, banues në Peshkopi.

I dëmtuari është dërguar në spitalin e Peshkopisë në gjendje të rëndë.

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale të kryera nga ekspertë të policisë së Dibrës, është arritur të identifikohet aurori i dyshuar i kësaj ngjarje, ku për shkak të hetimit nuk bëjmë me dije të dhënat e tij.

Po krihet zona për kapjen e tij, si dhe po hetohet intensivisht nëse ka persona të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbadhjen e shkaqeve të ngjarjes, si dhe po mblidhet dhe sekuestrohet çdo provë që mund të ketë lidhje me këtë ngjarje.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Rrëzohet avioni rus në Krime! Ukraina: Ishte plot me  municione

VIDEO/ Rrëzohet avioni rus në Krime! Ukraina: Ishte plot me  municione