Dibra zbardhet nga dëbora, trashësia në zonat malorë arrin deri në 20 cm

Qyteti i Peshkopisë është zbardhur nga reshjet e dëborës gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit. Ndërkohë reshje dëbore ka pasur në gjitha qarkun e Dibreës, ku trashësia e dëborës arrin në rreth 5 cm dhe në zonat malorë shkon deri në 20 cm.

Aktualisht nuk raportohet për problematika për shkak të motit të keq, rrugët janë të gjitha të kalueshme dhe energjia elektrike nuk mungon.


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sot festohet Kurban Bajrami, Begaj uron besimtarët myslimanë: Gëzuar për shumë vjet

Sot festohet Kurban Bajrami, Begaj uron besimtarët myslimanë: Gëzuar për shumë vjet