Diell e temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

Kthjellimet do jenë mbizotëruese në të gjithë vendin gjatë paradites, por mesdita sjellë kalime vranësirash nëpër territor ndërsa reshje priten në Verilindje-Juglindje të vendit. Sipas MeteoAlb orët e vona të pasdites dhe mbrëmjes sërish paraqiten me kthjellime.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke u luhatur nga 16°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zbulohet spiuni egjiptian në zyrën e kancelares gjermane! Ja si i 'mbylli gojën' Merkeli Egjiptit