Digjet fusha e mbetjeve në Kukës

Vend-depozitimi i mbetjeve urbane të Kukësit në fshatin ‘Myç-Mamez’ u përfshi nga flakët mëngjesin e kësaj të shtune.

Shërbimet zjarrfikëse dhe punonjës të shërbimeve publike u angazhuan të izolojnë zjarrin, i cili bie për herë të dytë në këtë pikë, dhe dyshohet të jetë i qëllimshëm.

Vatra e pare e zjarrit në vendepozitimin e mbetjeve të Myç-Mamezit nisi në gusht të vitit të kaluar ndërsa izolimi i plotë i saj zgjati për rreth 6 muaj.

M.Q./E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Vranë 25-vjeçarin shqiptar në Athinë, gjykata e Korçës lë burg dy autorët

Vranë 25-vjeçarin shqiptar në Athinë, gjykata e Korçës lë burg dy autorët