Digjet makina e drejtoreshës së Tatimeve në bashkinë e Vlorës, disa të shoqëruar! I ati: Për shkak të detyrës! VIDEO kur autori i maskuar i vë flakën mjetit

VLORË- Një makinë është djegur gjatë natës në Vlorë në zonën e Plazhit të Vjetër dhe dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. Makina është në pronësi të Anjeza Shikos, drejtore e Tatim-Taksave në Bashkinë e Vlorës.

Makina 'Volkswagen' me targa AA444SV është djegur me benzinë rreth orës 22.15 të së dielës, teksa ishte e parkuar në garazhin e pallatit.  Në lidhje me ngjarjen policia thotë se ka shoqëruar në komisariat disa të dyshuar dhe po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve.

Muhamet Çota, babai i Anjeza Shikos, zyrtares se bashkisë, tha se makinës i është vënë flaka për shkak të punës që bën e bija.

‘Është e vajzës mbrëmë rreth dhe orës 10 e çerek është konstatuar tym në garazh. Erdhëm me shpejtësi. Me 1000% e qëllimshme për shkak të detyrës që bën vazja pasi punon në bashki. Shteti duhet ta gjejë'- tha Muhamet Çota.

Policia e Vlorës ka sekuestruar kamerat e sigurisë, të cilat kanë filmuar një person të maskuar me kapuç gri që hyn në garazh I hedh benzinën dhe më pas I vendos flakën makinës. Pista kryesore e hetimeve është ajo e hakmarrjes për shkak të detyrës së Anjeza Shikos dhe në këtë drejtim po punohet për identifikimin e autorit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:14
VIDEO/ Momenti kur i vihet flaka makinës së drejtoreshës së Tatimeve në bashkinë e Vlorës

 

Shqiptarja.com ka siguruar momentin kur i vihet flaka makinës së drejtoreshës së Tatimeve në bashkinë e Vlorës Anjeza Shikos. I maskuar me kapele autori afrohet dhe spërkat me lëndë djegëse makinën dhe më pas i vë flakën.

Ora 09:31
Djegia e makinës së drejtoreshës së Tatimeve në Vlorë, babai: Është e qëllimshme për shkak të detyrës

 

Babai i Anjeza Shikos, drejtoreshës së Tatimeve në Vlorës që i dogjën makinë, Muamet Çota, tha se mjetit i është vënë flaka për shkak të punës që bën vajza e tij.

‘Është e vajzës mbrëmë rreth dhe orës 10 e çerek është konstatuar tym në garazh. Erdhëm me shpejtësi. Me 1000% e qëllimshme për shkak të detyrës që bën vazja pasi punon në bashki. Shteti duhet ta gjejë'- tha Muamet Çota.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vlore: 08/04/2024 16:23

  Ani e paske ndjere lageshtiren do te dalesh me lezet nga rrethi Ska gje se makina qe te fali Shpetimi qe ne 2012 Se mos cfryn ai qe i ke dhene leket e se mban presionin

  Përgjigju
 • Ina: 08/04/2024 12:45

  Kjo eshte për në SPAK. Gjobvënëse e pështirë, femra më ordinere e vlorës, po ka shumë “shok” partie si Tao me shokë qe e kan xhan ndaj ka imunitet plehra.

  Përgjigju
 • Lala: 08/04/2024 11:02

  Vajza qeka ps. Makina ne emer te babait gjasme know ska prona e makin.e paster.pastak del Baba e thote makina eshte e cupes.del mashtrimi me Pak fjale

  Përgjigju
 • Luka: 08/04/2024 10:47

  Ka lek kjo

  Përgjigju
 • bashkia: 08/04/2024 09:44

  Kjo duket dhe (VIPE)cudi se si ja paskan djegur... Ja ka djeg partia 1000%

  Përgjigju
 • KLSH: 08/04/2024 09:27

  Ministria e shendetsise te hetoje spitalin rajonal shkoder I cili ka shefa sherbimesh ne reparte mjek pensionista ne kundershtim te plote me ligjin. Te verifikohet .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

'Jam shqiptar' hapet shkolla verore për fëmijët e shqiptarëve që jetojnë në Itali! Ja ku mund të aplikohet

'Jam shqiptar' hapet shkolla verore për fëmijët e shqiptarëve që jetojnë në Itali! Ja ku mund të aplikohet