Dimal, fëmijët e dy fshatrave mësim në lokal, Banori: Ka 4 vite që shkolla është premtuar dhe asgjë! I bëjmë thirrje Edi Ramës

DIMAL - Fëmijët e fshatrave Goriçan1 dhe Goriçan 2 në Dimal do u duhet të vijojnë mësimin në ambientet e një lokali.

Fëmijët ciklit të ulë klasa e parë e dytë dhe e tre dhe 4 vijojnë prej katër vitesh të marrin mësim në këto ambjente

Ndërsa klasa V, VI, VII, VIII, e IX vijon mësimin në shkollat e fshatrave Samaticë.

Prindërit ankohen pasi fëmijët bëjnë mësimet me orë të shkurtuara dhe nuk marin njohuritë e duhura.

Janë gjithsej 108 nxënës që bëjnë mësim në ambientet e lokalit.

"Ta bëjnë shkollën pse paguajmë taksat. Ka 4 vite shkolla që nuk është rindërtuar. Bëjnë mësim të reduktuar. Ata bëjnë nga 20 minuta mësim. I bëjmë thirrje Edi Ramës. Ka 4 vite që u premtua dhe asgjë. Kryetarja e bashkisë rri fshehur. thotë se është marrë tenderi dhe është bërë projekti por kur do të fillojë, se ato po bëhen për tu martuar dhe nuk dinë të shkruajnë as emrat” tha një prind i indinjuar. 

S.G/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbërori: 11/09/2023 12:59

    Më lehët e kemi të bëni Thorberg të Vucici se tek ky antishqiptari qé dirigjohet nga serborusi

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Ndeshje e 'çmendur' me pesë gola, Atalanta mund 3-2 Milanin me Gjimshitin në fushë

VIDEO/ Ndeshje e 'çmendur' me pesë gola, Atalanta mund 3-2 Milanin me Gjimshitin në fushë