Dimal, tentoi të vidhte me forcë zyrën e arkëtarit në Njësinë Administrative Kutalli, në pranga 31-vjeçari

Dimal, tentoi të vidhte me forcë zyrën e arkëtarit në Njësinë Administrative Kutalli, në pranga 31-vjeçari

Foto ilustruese

Një 31-vjeçar ka rënë në pranga e policisë së Beratit pas tentoi të vidhte një arkëtar në Njësinë Administrative Kutalli.

Andi Vrapi  ka hyrë me forcë në zyrën e arkëtarit dhe e ka kërcënuar me fjalë. Më pas, i ka rrëmbyer çantën e dorës për t'i vjedhur paratë që supozonte që do ishin brenda apo sende të tjera me vlerë , por çanta ishte bosh. AI tentoi të largohet, por më pas u kap nga policia e Beratit.  Mbi Andi Vrapin rëndon vepra  penale "Vjedhja me dhunë” mbetur në tentativë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Kërcënuan me armë ‘lodër’ 29 vjeçarin/ Detaje nga sherri në Shijak, 3 vëllezërit i thyen xhamat e lokalit pse u kërkoi mos t’i binin borisë

Kërcënuan me armë ‘lodër’ 29 vjeçarin/ Detaje nga sherri në Shijak, 3 vëllezërit i thyen xhamat e lokalit pse u kërkoi mos t’i binin borisë