Dinamika/ Dy vëllezërit u ndoqën dhe u ekzekutuan

Gazetari i Report Tv në Durrës Artur Korriku ka zbardhur dinamikën e vrasjes së dyfishtë pasditen e sotme në Durrës. Makina tip Golf me targa AA716ZZ me të cilën po lëviznin dy vëllezërit është ndjekur nga autorët, të cilët më pas i kanë ekzekutuar. Gazetari i Report Tv Arsen Rusta shprehet se gjithcka lidhet me një borxh, pasi dy vëllezërit kishin për të marrë para. Konflikti mes tyre dhe palës tjetër ka agravuar duke sjellë ekzekutimin ditën e sotme.  "Automjeti i viktimave por edhe i autorëve ka kaluar në dy postblloqe por në Durrës por nuk janë ndaluar për kontrolle dhe autorizime nga situata e COVID-it" tha gazetari Arsen Rusta. Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka mbërritur në Durrës. Po ashtu në vendin e ngjarjes ndodhet dhe drejtuesja e prokurorisë së Durrësit Anita Jella.  Policia po ushtron kontrolle edhe në Krujë, Fushë Krujë dhe Laç për të shkuar në gjurmët e autorëve të dy vrasjeve, pra të Durrësit dhe Lezhës.


Lajmi kryesor:

Pas Lezhës tronditet Durrësi! Vriten me 55 plumba dy vëllezër, shkak borxhi për makinat! Sot hapën Exchange-in pas karantinës (Momenti kur nxirren trupat)


  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria po bëhet gati për vaksinimin e mbi 12-vjeçarëve, del studimi i Pfizer: Vaksina e efektshme mbi 90% te fëmijët