Diplomacia e vaksinave nga Serbia, pas Maqedonisë së Veriut i dhuron 2000 vaksina Malit të Zi

Pas Maqedonisë së Veriut, Serbia i dhuron Malit të Zi, 2 mijë doza të vaksinës ruse Sputnik V. Lajmi është bërë me dije nga Ministria e Shëndetësisë në Mal të Zi e cila konfirmoi se të mërkurën në vend do të mbërrijnë nga Serbia 2000 doza të vaksinës antiCOVID.

Në anën tjetër ministria ka bërë të ditur se Mali i Zi pret furnizim edhe me vaksinën ruse të siguruar drejtpërdrejt nga Rusia, por  priten dërgesa edhe te vaksinës kineze dhe ato të Pfizer. Mali i Zi, është ndër vendet e fundit në rajon që fillon imunizimin kundër COVID-19, pasi vetëm ai dhe Kosova nuk kanë filluar ende vaksinimin.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

  • Iris: 18/02/2021 02:35

    Po i merr me te mire ish republikat.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Të hënën nis viti i ri shkollor, mësimi zhvillohet me turne nga 30 minuta, nxënësit sërish nën masat anti-COVID