Disa pyetje që do doja t’i bëja Berishës sot në 'Foltoren' me të rinjtë

Disa pyetje që do doja t’i bëja Berishës sot në 'Foltoren' me të rinjtë

Si kryetare e forumit rinor të PD Dega 8 Tiranë, me synimin për t'i drejtuar disa pyetje Dr.Berishës, sot shkova ta bëj këtë në “foltoren” e organizuar me të rinjtë në orën 12:00. tek amfiteatri. Duhet theksuar se dega qe unë drejtoj është e vetmja në Tiranë që arriti të fitonte në zgjedhjet e 25 Prillit.

Dhe per këtë i detyrohem të rinjve që më besuan dhe i përulem strukturave për mbështetjen. Jam rritur mitingjeve të Sali Berishës dhe admiroja figurën e tij politike.

Duke qenë objektive kundrejt situatës aktuale në PD dhe se përfaqësoj një grup të rinjsh, e ndjeva detyrim të isha pjesë dhe të dëgjoja arsyet e krijimit të kësaj lëvizje.

Megjithëse për sa më siper, organizatorët e FRPD kanë dijeni të plotë, duhet ta shpreh me keqardhje që pavarësisht kërkesës time të vazhdueshme për ta marrë mikrofonin dhe për t'i drejtuar pyetjet u ndesha me mungesën e vëmendjes dhe shmangien nga ana e organizatorëve për dhënien e mundesisë së shprehjes.

Rinia është faktori vendimtar, mbështetës për demokracinë në PD, individë të veçante nuk mund ta pengojnë atë të shprehi mendimet e lira haptazi!

Ne të rinjtë e këtij vendi nuk mund të mbetemi peng i inateve personale të liderëve, qofshin edhe historik.

Andaj kisha disa pyetje për zotin Berisha të cilat nuk arrita tja drejtoja.

Pse doktori e thirri “foltoren” pikërisht pas pezullimit të tij nga grupi parlamentar?

Fill pas kësaj filloi të akuzonte zotin Basha si peng të Rames !?

Nëse PD i paska patur këto probleme më parë, pse z. Berisha nuk e bëri më parë këtë lëvizje?

Nëse PD-ja na qenka kaq e shenjtë për të, përse na shtynë drejt një fryme antiamerikane ?

Shpallja e tij "non grata" është bërë nga Sekretari Jashtëm i SHBA-ve, jo nga Basha e as nga ndonjë individ tjetër në PD.

A nuk do të ishte më e drejtë të përballej për të drejtën e tij duke mos e ngatërruar PD dhe të krijonte përçarje, pasi ne kemi nevojë më shumë se kurrë për të qenë bashkë?

A nuk do të ishte më e hijshme dhe fisnike që ne të vazhojmë ta admirojmë si lider që sakrifikon interesat e tij personale për PD?

*Kryetare e Forumit Rinor të PD-së, dega 8 Tiranë

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pelioni: 07/11/2021 21:01

  Jam teresisht ok,me cfar shkruhen kryetarja e frpd te njesise 8,por nuk arrij te kuptoj nese sali berisha dhe te gjithe ata qe e mbeshtesin ate ,nese vertet kujton se bejne kete per interesa te pd-se e demokracise ne shqiperi,kurresesi,gjithcka ne ate foltore jane intersat personale te S.B. dhe klanit te tij antishqiptar e antiamerikan,Njeres saliu eshte specie qe nuk ndryshon kurre sesi,ai kur nuk u tut nga qellimet e tij ne vitin e mbrapsht 97 ku per shkak te cmendurise se tij u vrane mbi 4000 veta dhe ai vet zgjidhej president me diktat personal ne mes te nates,pamvarsisht se shqiperia e shqiptaret ishin ne zi e buz gremines,shkurt si i thone asaj fjales,fshati digjej kurva sali krihej prandaj dua te theksoj se ai eshte jo vetem e keqja me e madhe e pd-se por e gjith shqiperise , kush ka gjak shqiptar e di kete ,kete nuk duan ta dine vetem ata qe nuk kane gjak shqiptari dhe mendojne vetem per bythen e tyre dhe keta jane,vrasesit,tradhetaret,kriminelet alla sali qe per 30 vjet i mbolli,kultivoi,dhe pasuroi ne kurriz te shqiptarve e shqiperise per interesa te fshatit te nuses Sebise ai nuk shqiptar ai eshte nga fshati i nuses ai bie e ngriet me endrrat e karagjeorgjevicve te sebise

  Përgjigju
 • BARDHOK Nika: 07/11/2021 18:40

  Ke te drejt pytjet jan me vend.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kievi: Do kundërsulmojmë me tanket ‘Leopard’ para verës

Kievi: Do kundërsulmojmë me tanket ‘Leopard’ para verës