VIDEO/ Dita ndërkombëtare e grave, protestë para kryeministrisë! Protestueset djegin reçipetat: Poshtë patriarkati!

TIRANË- Dhuna ndaj vajzave dhe grave bëri bashkë dhjetëra qytetarë këtë 8 Mars, të cilët marshuan në rrugët e Tiranës. Me pankarat në duar dhe me moton kryesore “Nata është e jona, poshtë patriarkati” protestuesit marshuan nga Qytet Studenti, drejt Kryeministrisë më pas ndaluan tek Bashkia Tiranë, ku edhe e mbyllën te Sheshi ‘Skënderbej’.

Siguria ishte tema kryesore e këtij marshimi, ndaj protestuesit zgjodhën të dilnin natën, duke kërkuar më shumë ndriçim në rrugët e Tiranës. Në shenjë revolte ata dogjën edhe reçipetat para Kryeministrisë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Tiranë, kanosi dhe i kërkoi 200 mijë € ish-deputetit Vladimir Kosta, arrestohet 24 vjeçari

Tiranë, kanosi dhe i kërkoi 200 mijë € ish-deputetit Vladimir Kosta, arrestohet 24 vjeçari