'Dita nis me kthjellime dhe temperatura të ulta', si do jetë moti për sot

Foto ilustruese

Dita nis me kthjellime por temperatura relativisht të ulta mbizotërojnë në të gjithë shqipërinë. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike për pjesën më të madhe të vendit, vetëm në zonat përgjatë kufirit lindor kemi shfaqje të vranësirave.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke  luhatur vlerat ditore nga -11°C  deri në 8°C.

Era do fryjë e lehtë  me shpejtësi  30 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Rajoni dhe Europa; Europa Veriore dhe ajo perëndimore mbeten në ndikimin e varnësirave të dendura dhe reshjeve të shiut e dëborës. POR pjesa më e madhe e kontinetit vijon me mot të kthjellët por të acart për shkak të temperaturave të ulëta.

 

 

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PD koalicion me aleatët dhe LSI e vetme/ A ka zgjedhur opozita strategjinë e duhur për 25 prillin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Si do të votojnë të sëmurët me COVID? Përgjigjet Rakacolli