Dita nis me reshje shiu në të gjithë vendin, në mbrëmje kthehen kthjellimet e temperaturat e ulëta, parashikimi i motit për sot

Dita nis me reshje shiu në të gjithë vendin, në mbrëmje kthehen kthjellimet e temperaturat e ulëta, parashikimi i motit për sot

Foto ilustruese

Mëngjesi i sotëm do të nis me varënsira dhe rrebeshe shiu në zonat e ulta dhe bregdetare por reshje dëbore do ketë në zonat lindore.

Mesdita dhe pasditja sjellin më pak reshje dhe intervale të shkurtra me kthjellime. Ndërsa nata rikthen motin e kthjellët por të ftohtë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C në 10°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi Veriore-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat e SHBA, Kina kundërpërgjigjet nga Moska: S’kemi pasur gisht në krizën e Ukrainës, s’kemi furnizuar kurrë asnjë palë

Akuzat e SHBA, Kina kundërpërgjigjet nga Moska: S’kemi pasur gisht në krizën e Ukrainës, s’kemi furnizuar kurrë asnjë palë