Ditë dramatike në Spanjë/ Regjistrohen 120 viktima Covid! Në Francë rreth 21 mijë raste të reja në 24 orë

Dita e sotme ishte dramatike për Spanjën.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 120 viktima nga infeksioni i koronavirusit.

Autoritetet shëndetësore raportuan gjithashtu edhe për 12 272 raste të identifikuar të prekur nga Covid-19.

Sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins, totali i rasteve Covid, që prej fillimit të pandemisë është rritur në 716 481 kurse numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 31232

Një tjetër ditë alarmante ka qënë sot për Francën e cila regjistroi  20,940 raste të reja Covid dhe 52 viktima brenda 24 orësh. 


Lajmi kryesor:

Në Itali regjistrohen 20 viktima dhe 1912 raste të reja Covid! Në Spanjë 120 vdekje... Rreth 21 mijë të prekur në 24 orë në Francë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë e reja do arrijnë të fitojnë mandate deputeti në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Vdekja e tre minatorëve/ Xhakçka: Detyrimi ynë që pavarësisht vështirësive të bëjmë më shumë për ta e familjet e tyre