Ditmir Bushati nuk zgjidhet përfaqësues për lirinë e medias në OSBE, emërohet një portugeze

Teresa Ribera dhe Ditmir Bushati

Ditmir Bushati nuk do të jetë përfaqësues për lirinë e medias në OSBE.

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, ishte propozuar nga kryeministri Edi Rama, por 57 vendet anëtare e kanë dhënë konsensusin duke i besuar sekretares së shtetit të Portugalisë dhe jo Bushatit.

Teresa Ribeiro, zv / ministri Portugez i Portugalisë, do të emërohet si Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias.

Zyrtarja e lartë portugeze do të zëvendësojë në këtë post Harlem Dezir.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimet e opozitës dhe certifikon 25 prillin, ju duket vendim i drejtë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gjenetika apo impenjimi, çfarë e bën saktësisht një person të zgjuar? Sociologu Tushi: Nëse di ta përdorësh si duhet, libri të ndihmon shumë