Shpërthimi në Lushnje/ 'Dje pa vetëdije, sot në reanimacion tek Trauma!' Kolegët vizitojnë deputetin Bujar Çela në spital, Nasufi: Ka ende cifla në trup

Tirane- Tre deputetë socialistë, Fadil Nasufi, Laert Duraj dhe Çim Hysa shkuan në spitalin e Traumës për të parë nga afër gjendjen shëndetësore të kolegut të tyre Bujar Çela.

Deputeti socialist është pronar i kapanonit tek 'Rrethrrotullimi i Plasmasit' në Lushnje, ku ndodhi dje shpërthimi që i mori jetën  babë e bir ndërsa u plagosën gjithsej 7 persona.

Në një intervistë për gazetarin e Report Tv, Sokol Dema deputeti Fadil Nasufi ka treguar më shumë

“Fatmirësisht gjendja shëndetësore është stabilizuar. Duhen përgëzuar stafi ushtarak për ndërhyrjen tepër të specializuar për pastrimin e ciflave që kanë ndodhur nga shpërthim. Dëmtimin kryesor e ka në kofshën e djathtë pasi ciflat e shpërthimit e kanë prekur sistemin arteriar venoz, si dhe në pjesën abdominale. Dëmtime ka dhe një pjesën abdominale ku po vijon pastrimi i ciflave. Ka probleme me dëgjimin për shkak të valës së shpërthimit që ka qenë në terren por gjëndja është e stabilizuar në të gjitha parametrat e saj. Është në sallën e reanimacionit’

Ai thotë se kanë qenë deputet të cilët i kanë qëndruar pranë gjithë natën Bujar Çelës që mbrëmjen e djeshme gjendja shëndetësore e ka pasur më të rëndë.

“Kolegët tanë deputetë e kanë gdhirë natën me lutje për të dhe ata që u plagosën. Do të ketë pastrime të tjera.  Është në gjendjen më optimalen më të mundshme nga ajo llahtari që ndodhi dje. Madje po përpiqej të bënte dhe humor por ne nuk e lejuan të bëjnte më shumë. Do

A ju tregoi pse kishte shkuar dje, dhe sa larg shpërthimit ishte?

Nuk u futëm farë në këtë çështje. Ishim atje për 1 minutë e gjysmë. Ne na kënaqi se reagoi, dje e vizituam në reanimacion e Lushnjes dhe nuk ishte fare në vetëdije. Edhe pacienti tjetër që ndodhet në Lushnje është stabilizuar. Ka dhe ai cifla të shpërthimit.
 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 03/03/2024 01:04

  Kur ndodh ndonje tragjedi shume e rende ne U.S,presidendi viziton vendngjarjen dhe me familjet e viktimave ose me te plagosurit takohet personalisht ose flet ne telefon.Ngjarja qe ndodhi ne Lushnje eshte nje aksident i vogel,por shume i madh per neve si shtet e si komb qe e kemi problem tkurrjen dhe largimin e popullsiseCdo jete njeriu eshte e cmuar.Familjen e viktimave dhe te plagosurve i vizitoi vetem Balla,po qeveritaret e tjere te larte e super te larte ku jane?! Keta deputetet vizituan kolegun dhe mire bene,po tek te plagosurit e tjere dhe tek familja e viktimave pse nuk vajten?!

  Përgjigju
 • Meri: 02/03/2024 14:10

  Ështe e turpshme per kēta zotrinj qē interesohen vetëm pēr kolegun,dhe për të plagosurit e tjerë të mendoj Zoti.Aq mē keq,që ka edhe dy viktima,dhe zoti deputet ka pjesën e tij tē fajit.

  Përgjigju
 • lexues: 02/03/2024 12:24

  dmth varja personave qe humben jeten...rq deputetet rq dhe ju qe fokusoheneni te ky dhe jo te ata qe humben jeten.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin