Dje takoi Peleshin, ministri grek i Mbrojtjes rezulton pozitiv me COVID-19

Dje takoi Peleshin, ministri grek i Mbrojtjes rezulton pozitiv me COVID-19

Nikos Panagiotopoulos

Ministri grek i Mbrojtjes Nikos Panagiotopoulos ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas testimit të kryer.  Mediat greke shkruajnë se Panagiotopoulos u diagnostikua sot pozitiv me koronavirus, pasi iu nënshtrua një kontrolli mjekësor.

Ndërkohë, mësohet se Panagiotopoulos u takua ditën e djeshme me homologun e tij shqiptar Niko Peleshi në një vizitë zyrtare që ky i fundit zhvilloi në shtetin grek.

Nga ana tjetër, sot pritet të mbërrijë në Greqi ministri bullgar i Mbrojtjes, por do të pritet nga zëvendësministri.

E.K/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet