Djegia e gomave të makinave në Kukës, ‘trendy’ për adoleshentët! Lagjet 'mbulohen' nga tymi, qytetarët të shqetësuar

Banorët e disa lagjeve në qytetin e Kukësit janë përballur edhe këtë të shtunë me tymin e krijuar prej djegies së gomave të makinave të vjetra, një situatë pqësëritet pothuajse çdo ditë nga persona të papërgjegjshëm.

Vetëm gjatë kësaj pasditeje shërbimit zjarrfikës të bashkisë Kukës i është dashur të ndërhyjë tre herë për shuarjen e flakëve të shkaktuar nga djegia e gomave kryesisht nga fëmijët e lagjeve të qytetit.

Ky fenomen në muajt e fundit është bërë shqetësues për banorët e pallateve që janë përreth shesheve e parqeve ku zakonisht zjarrvënësit i mbledhin gomat për t’i djegur më pas.

B.K/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

“Irena Gjoka nuk është deportuar”, Policia greke rrëzon akuzat e gazetës së Athinës: S’ka pasur ndalim të hyrjes për gjyqtaren e GJKKO

“Irena Gjoka nuk është deportuar”, Policia greke rrëzon akuzat e gazetës së Athinës: S’ka pasur ndalim të hyrjes për gjyqtaren e GJKKO