Djegia e shtëpisë në Pogradec/ Flet vëllai i 42 vjeçarit që ndërroi jetë: Kur u zgjuam dhoma e tij ishte djegur! S’bënim dot gjë për ta shpëtuar

Flet vëllai i 42-vjeçarit Nardi Xhukellari i cili ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm, pas një zjarri të rënë shtëpinë ku ai banonte, në fshatin Vërdovë të Pogradecit.

Ai thotë se kur është zgjuar në mëngjes nga gruaja e tij, ka parë se dhoma e vëllait ishte djegur komplet.

Menjëherë më pas ai thotë se kanë marrë fëmijët dhe kanë dalë nga shtëpia.

Punonjësit e zjarrfikëses ai shton se kanë shkuar në këmbë sepse vendi kishte ngrirë prej dëborës.

“Nga ora 4 e mëngjesit më zgjon nusja mua më thotë zgjohu se po bën zhurmë. Kur hap derën shikoj katin e dytë që ishte kapluar nga flakët. Lart banonte vëllai dhe dhoma e tij ishte djegur komplet. Dera jashtë kishe marrë flakë. Sapo e pamë sbënim dot gjë për të shpëtuar vëllain, morëm fëmijët dhe dolëm direkt jashtë dhe smorëm dot asgjë tjetër. Morëm zjarrfikësen erdhën  dhe e panë ngjarjes.

Punonjësit erdhen në këmbë për shkak se kishte ngrirë rruga dhe zjarrfikësja xhironte më lart. Skemi marrë dot as rrobat e fëmijëve i kemi nxjerrë zvathur. Mendoj se nga korenti e kemi sepse ka bërë masë. Kjo është pakujdesi e vëllait tim sepse ai vuante nga një sëmundje e rrallë dhe nuk ishte shumë i përgjegjshëm për veten e tij”, tha ai.

 

 


Lajmi kryesor:

Merr flakë shtëpia në Pogradec, vdes 42-vjeçari! I vëllai: Kur u zgjuam dhoma e tij ishte djegur! Zjarrfikësit erdhën në këmbë, kishte ngrirë rruga


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Reciprociteti për targat me Serbinë, Kurti: Nuk duam destabilizim, marrëveshja kishte skaduar