'Do shkoni në parukeri!', Nikolla përplaset me Alibeajn: Gjuha jote është fyese dhe seksiste, tërhiqni fjalët

Deputeti Enkelejd Alibeaj është përplasur me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla në mbledhjen e Këshillit për Legjislacionin dhe Komisionit për Çështjet Ligjore, pasi kjo e fundit i kërkojë që të mbarojë fjalën, pasi po merr shumë kohë.

Alibeaj: Mos e mbroni, zotëria i ka dalë vet garant detyrës së tij. Duhet të ikim ne... se shkoj koha për të shkuar në parkureri.

Nikolla: Tërheq vëmendje gjuha jote është fyese dhe seksiste duke u mbivendosur zonjave një steriotip të caktuar.

Alibeaj: Mos beni viktimën, ky është abuzim me detyrën...


Lajmi kryesor:

Ndryshimet kushtetuese, SPAK: Mos na përfshini në vettingun në politikë! Propozimi i PD krijon problem njëanshmërie dhe vlerësim të pasaktë


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi/ 228 raste të reja dhe 5 viktima në 24 orët e fundit! 14 pacientë në gjendje të rënduar në spitale