Do të vriste Mariglen Hidën në Elbasan, lihet në burg Briken Rusta dhe shoku tij Emanuel Rrapushi

Do të vriste Mariglen Hidën në Elbasan, lihet në burg Briken Rusta dhe shoku tij Emanuel Rrapushi

Foto ilustruese

Brikin Rusta dhe Emanuel Rrapushi, të cilët tentuan të vrasë Mariglen Hidën në Elbasan janë lënë në burg. Ai kishte tentuar të vriste Hidën, të dënuar për drogë, për një sherr që ata kishin pasur me njëri-tjetrin.

Rusta nuk ka mundur që ta kryejë vrasjen dhe në lagjen “Qemal Stafa”, në rrugën “Tomorr Sinani”, ka hedhur armën e zjarrit në rrugë dhe është larguar. Ai u identifikua dhe pas 4 ditësh në liri, u arrestua.

Edhe Emanuel Rrapushi, 24 vjeç u la në burg se nuk ka kallëzuar krimin për armën dhe drogën e gjetur në banesë e Boiken Bahitit, ku u ushtruan kontrolle menjëherë pas tentativës për vrasje. 

Këtij të fundit ju gjetën në banesë 1 armë zjarri automatik PMSH, municion luftarak, rreth 300 gramë lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një radio si të Policisë.

A.M./B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas