Do votojë Fatos Nanon për President? Përgjigjet Berisha: Nuk ia vlen t'ia prishim privatësinë

 

Një ndër emrat e përfolur se do të propozohet si kandidat për president është Fatos Nano. Në konferencën për media, Berisha u pyet nëse do të votonte emrin e tij dhe u përgjigj duke thënë se nuk duhet t'ia prishin privatësinë.

"Mendoj se nuk ia vlen t'ia prishim privatësinë e tij. Lëre se është i akomoduar në jetën e tij, është edhe një lloj hedonisti kështu që më mirë të mos e citojmë", tha Berisha.

Ditën e sotme, PS pati takime me grupet parlamentare të opozitës për negociatat për presidentin e ri, por nuk mori pjesë Enkelejd Alibeaj. Por vetëm atë e cilëson "peng" të Ballës, ndonse nuk u ul në tryezë me të. Për grupet e tjera parlamentare thotë se janë të pavarura dhe rithekson se Rama është shpërfytyruar nga opozita e vërtetë.

"Problemi është që loja me kukulla duhet të marrë fund. Nëse e sheh dhe e ndjek Edi Ramën, ai është shpërfytyruar se në skenë ka dalë opozita e vërtetë, kaq është zhvillimi më kryesor. Ndaj dhe loja me kukullat e tjera merr fund. Partitë e tjera janë të pavarura, unë po flas për PD", tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Pse u kujtua pas 27 vitesh për një Rezolutë për Srebrenicën, kur ka qenë edhe 8 vite në pushtet? Berisha asnjë përgjigje: Ne e dënojmë gjenocidin


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

DIREKT/ Barcelona 1-1 PSG, Araujo lë vendasit me një lojtar më pak! Dortmund 2-0 Atl. Madrid, përmbysje gjermane në Champions League (GOLAT)

DIREKT/ Barcelona 1-1 PSG, Araujo lë vendasit me një lojtar më pak! Dortmund 2-0 Atl. Madrid, përmbysje gjermane në Champions League (GOLAT)