"Dobësohuni ose ikni nga puna", shefi indian u vë ultimatumin policëve

Foto Ilustruese

Njës shef konisariati në Indi është alarmuar nga obeziteti i policëve dhe ka vënë një urdhër të prerë. Nëpunësit e tij duhët të dobësohen ose të lënë vendin e punës. Shefi i policisë së shtetit të Karnataka-s tha për BBC se ishte vërtet shqetësuese fakti që policët sa vijnë e shëndoshen. Bhaskar Rao shtoi se ai mbërriti në këtë vendim, pasi më shumë se 100 oficerë vdiqën gjatë 18 muajve të fundit për shkak të sëmundjeve të lidhura me dietën që përdornin. Zyrtarët e lartë të kësaj policie kanë marrë përsipër që të identifikojnë të gjithë policët obezë dhe t'i bëjnë ata të ushtrohen që të bien nga pesha. Në këtë mënyrë nuk do të ketë më policë obezë. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Dëborë ‘mbulon’ Krujën, trashësia në disa zona shkon mbi 5 cm