Dogjën 4 makina dhe grabitën 6 banesa, goditet grupi kriminal në Vaun e Dejës! 3 të arrestuar, 2 prej tyre ushtarë në repartin e këmbësorisë (EMRAT)

SHKODËR- Një grup kriminal i përbërë prej 5 personash që dyshohet se ka djegur 4 makina dhe vjedhur 6 banesa, është goditur nga policia në Vaun e Dejës.

Në pranga kanë rënë 3 prej anëtarëve të grupit kriminal, ndërsa 2 të tjerë janë në kërkim. Në pamjet e publikuara, shihet teksa njëri prej anëtarëve të grupit krimnal arrestohet teksa po ecte në rrugë. 

Janë arrestuar Rasim Gorrilla, 24 vjeç dhe Gerisjan Duli, 24 vjeç, të dy me detyrë ushtarë në Repartin e Këmbësorëve, banues në Vaun e Dejës, si dhe shtetasi Fatjon Jubani 34 vjeç, banues në Shkodër. Gjithashtu, u identifikuan dhe u shpallën në kërkim shtetasit Amarildo Ndoj, 24 vjeç dhe Kledis Dibra., 24 vjeç, të dy banues në Shkodër.

Sipas njoftimit të policisë  ky grup prej 5 personash dyshohet se ka kryer këto ngjarje kriminale.

-më datë 18.11.2022, kanë djegur 3 automjete, në një servis automjetesh, ndërsa më datë 10.01.2023, kanë djegur 1 automjet, në fshatin Kaçë;

-gjatë periudhës shtator-nëntor 2023, kanë vjedhur shuma parash dhe sende personale, në 6 banesa, në Vaun e Dejës dhe në Shkodër.

Ndërkohë vijon puna për kapjen e 2 shtetasve të shpallur në kërkim, si dhe në bashkëpunim me Prokurorinë e Shkodrës, po kryhen hetime për të zbardhur dhe provuar ligjërisht ngjarje të tjera kriminale kundër pronës dhe pasurisë, që mund të kenë kryer këta shtetas.
 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 21/11/2023 01:33

  /BESNIKU/,100 % dakord me ju.Nuk duhet te kete me rekrute me 9-vjecare sikur jemi ne kohen e Xhaxhit.Gjimnazi duhet te jete tani shkollimi minimal per rekrutim.Keta nuk vlejne te ruajne nje vreshte,jo me te mbrojne atdheun ne kohe paqeje,se ne lufte ua dime sa u vlen lekura.S.d.q ne kete rast,veset i kane sjelle me vete si bagazh,nuk eshte se i krijuan aty,apo jane kushtet e ushtrise si pagesa etj qe i ka shpene ne kete rruge.

  Përgjigju
 • Besniku: 20/11/2023 14:05

  USHTARËT E E Z.NIKO PELESHIT NË "SHËRBIMË TË POPULLIT" !!! KËSHTU ËSHTË KURË REKRUTONË NGA RRUGA ME 9 KLASE SHKOLLË PËR TË PLOTSUAR NUMRAT SE TË NGELËN REPARTET PA ROJE: DHE I PAGUAN SA PËR 15 DITË BUKË:TË TJERAT, TË GJEJNË MËNYRA VETË FINANCUSE !!! NË KATËR DHJETOR KENI PARADËN NXIRRE USHTRIN NË SHESH TË PARAKALOJ BALLKANI PO KËRCNOHET ME LUFTË ??? TREGOJË POPULLIT DHE NATOS KUNDERSHTARVE SE CFARË TRUPASH KE ,DHE ÇFARË ARMATIMI KE BLER ME BUXHETIN E 12 VITEVE 135 MILION €/ VITI; KU 60 % SHKOJN PËR INVESTIME PLOTË 900 MILION/ €!!! MJETET E ARMET QË KE I DHURAT NGA USA TURKIA ITALIA GJERMANIA HOLLANDA VETËM DRONËT KE BLERË JEPI LLOGARI POPULLIT PËR GJËNDJEN ???

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Del fotoja e njërit prej të dyshuarve si të përfshirë në vrasjen e 14 vjeçares në Shkup! Një sipërmarrës i njohur dyshohet se iku në Turqi

Del fotoja e njërit prej të dyshuarve si të përfshirë në vrasjen e 14 vjeçares në Shkup! Një sipërmarrës i njohur dyshohet se iku në Turqi