Domate të mbushura pa pjekje nga zonja Albana

Domate të mbushura pa pjekje

Përbërësit:

 • 6 domate
 • 80 gr kunguj të njomë
 • 80 gr bukë
 • 1 qepë e kuqe
 • 1 karrotë
 • Borzilok
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Domateve i presim pjesën e sipërme si kapak. Largojmë tulin dhe e kullojmë në sitë, shtojmë kripë, piper dhe vaj. Kaurdisim qepën e grirë në kubikë, shtojmë karrotën gjithashtu të prerë në kubikë. E kaurdisim dhe më pas shtojmë kungujt e prerë në disqe. Presim bukën në kubikë dhe e kalojmë në kaurdisje në tigan tjetër. I bashkojmë të dy masat. Rregullojmë shijen me borzilok dhe erëza dhe mbushim domatet duke i spërkatur me lëngun e tulit të tyre.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Donald Trump shpëtoi nga Zoti, SHBA shpëtoi nga Donald Trump

Mero Baze: Donald Trump shpëtoi nga Zoti, SHBA shpëtoi nga Donald Trump