Donika Prela u konfirmua në detyrë, Manjani: Vettingu, që është i drejtë si drapri, nuk të fal!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka komentuar konfirmimin në detyrë të drejtueses së Krimeve të Rënda, të padrejtë. Manjani është shprehur përmes një postimi se “basti” i vendosur më datë 22 janar, kur Donika Prela doli për herë të parë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, se ajo do ta kalonte vettingun pavarësisht kritikave të përfaqësuesit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, u fitua. 

Ish-ministri i Drejtësisë thotë më tej se seanca e sotme në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit konfirmon se po vijohet t’i jepet dërrma drejtësisë dhe reformës.

Do desha ta kisha humbur këtë bast, por nuk qe e thënë! Vettingu, që është i drejtë si drapri, nuk të fal! Shumë prej atyre që u ndëshkuan nuk kishin thuajse fare probleme krahasuar me zonjën Prela. Vijon t'i jepet dërrma drejtësisë dhe reformës! Turp!

Ylli Manjani, Ish-ministri i Drejtësisë 

Postimi i Ylli Manjanit më datë 22 janar, pasi Donika Prela doli para KPK-së

 • Sondazhi i ditës:

  A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?

Komento

Komente

 • ARBENI: 05/02/2019 14:29

  Mos ka ndonje reagim i nderuari Theo Jacobs dhe Cavalera per rastin? Akoma do vazhdojne te predikojne per vetting jashte ndikimeve politike? Vendimi per zonjen ishte marre me pare diku tjeter......

  Përgjigju
 • Tini: 05/02/2019 14:21

  Gjithe ky llum i drejtesuse qe po qerohen nga vetingu ne kohen tande ishin me poste drejtuese . Mos harro se ti dhe Tit Vasili keni gjynahe per aq vite qe drejtuat mosdrejtesine

  Përgjigju
 • Demokrati: 05/02/2019 14:13

  Kur do te futet ne burg ky Manjan apo magjar .A do ti ktheje leket e vjedhura ? si nuk ka turp kur flet .

  Përgjigju
 • Rruqja: 05/02/2019 12:33

  Yll e ke emrin po dyll ke zemren .Avukat thon qoft larg se mire shtepit andej nga Saranda po sikur kishe nje vile ne kodrat me ullij ne MARIKAJ .Nuk ma merr mendja qe se ke shitur .se te shikoj qe dukesh pak i cliruar te shkelqen TULLA .The qe sdo merem me me politik po punoj si Avukat por thot nje fjal e vjeter srrin QENI pa honger m..t

  Përgjigju
 • Hasani: 05/02/2019 11:09

  Po Gjin Gjoni kur do te dale para KPK? Apo se ka perfunduar akoma lejen prinderore.

  Përgjigju
  • gjini: 05/02/2019 11:26

   Pyet Ylli Manjanin per kete se ai e ka shok te ngushte,×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria në listën e vendeve që mund të lëvizin lirshëm në zonën shengen! Xhaçka: Zhvillim që njeh arritjet e vendit në luftën kundër COVID-19