Dorëheqja e opozitës, Balla: Kandidatët për deputetë mos i binden Bashës, por SHBA-së

Dorëheqja e opozitës, Balla: Kandidatët për deputetë mos i binden Bashës, por SHBA-së

Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla sëbashku me Ministrin e Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi zhvilluan një takim me Asamblenë e Zgjeruar të Partisë Socialiste Peqin.

Duke iu referuar veprimeve të fundit të opozitës, Balla theksoi se Lulëzim Basha krijoi një precedent të rrezikshëm, që nuk ka ndodhur në asnjë vend të botës.

"Lulëzim Basha krijoi një precedent të rrezikshëm, që nuk ka ndodhur në asnjë vend të botës, që çdo opozitë që nuk kënaqet me rezultatin zgjedhor të kërcënojë me djegie mandatesh nëse nuk merr fitoren ne tavolinë", tha Balla.

Sipas Ballës, Shqipëria nuk e ka luksin që të dalë kundër SHBA dhe BE.  "Deklaratat e partnerëve tanë ndërkombëtarë nuk lënë asnjë vend për pikëpyetje. Thirrja e tyre mbetet e qartë ndaj çdo kandidati në listat shumë emërore për të mos iu bindur urdhrit politik të Bashës dhe Kryemadhit për mandatet e deputetëve.

Parlamenti është legjitim, Qeveria është legjitime dhe të jetë e qartë se Zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme janë në Qershor 2021. Ndërkohë që më 30 Qershor 2019 shqiptarët do të votojnë për kryetarët dhe këshillat bashkiakë” deklaroi  Balla.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Konjak: 02/03/2019 10:53

  Shqipetaret ,kane digjuar dhe bigjojne me respekt ,cilindo qe eshte i sinqert me ta .SHqipetaret jane miq me BE dhe SHBA-ne ,dhe ndajne vlerat me te mira me ta .Por askush nuk duhet ta perdori ,dashurine dhe respektin ndaj tyre ,per vresione te ndryshme ,apo per diversione .Askush te mos mendoi ,se i shkon marrezia ,pa u vene re .Ju politikan ,mos u mundoni ti erresoni syte popullit ,me mashtrime e brrockulla ;por bani mir punen qe ju ka besuar populli ~ata qe ju kane besuar ,miafton ~.Ne qoftse tani ka nje acarim ,te dukshem midis te dy kraheve politik ,kio nuk do te thot se ,kundershtaret tuaj politik jane kunder BEdhe SHBA-se .Te gjith "kundershtaret" tuaj ,jane kunder keq qeverisies ,jo kunder anetareve te -rilindjes- .Ta kuptojme ,dheta ndajme mir ,-sharpin nga sheqeri .Por si duket ,ju udhehiqeni nga antipatite dhe simpatite personale .

  Përgjigju
 • Bradasheshas: 02/03/2019 01:24

  O KOKE KAZAN TI JE I PARI QE MASHTRON DUKE VJEDHUR VOTAT NE ZGJEDHJET E 2017 TI U VODHE VOTEN FSHATARVE TE ELBASANIT NE KEMBIM TE DEKODERAVE TV DHE I KERCENON N Q S DIKUSHI HAP GOJEN E KOKE KAZAN I RAMES

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut