POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dorëheqja pas skandalit në Austri, Balla: Basha përfitoi 1 mln $ nga një kompani ruse, pse s’mban përgjegjësi?

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas dorëheqjes së liderit të djathtë të FPO, Heinz-Christian Strache në Austri. Përmes një postimi në Twiter Balla deklaron se  në Shqipëri lideri i PD, Lulzim Basha përfitoi më shumë se 1 milion dollarë nga një kompani guackë nën pronësi ruse, duke tentuar të rrisë mbështetjen e partisë së tij të djathtë në Washington dhe nuk mban asnjë përgjegjësi.  Sipas Ballës, Basha për aferën e lobimit rus është nën hetim në SHBA, Britaninë e Madhe dhe në Shqipëri.

"Në Austri lideri i Partisë së Djathtë FPO Strache dha dorëheqjen pas regjistrimit video me një mbështetëse ruse në shkëmbim të mbështetjes politike. Në Shqipëri lideri i PD Lulzim Basha përfitoi më shumë se 1 milionë dollarë nga një kompani guackë nën pronësi ruse, duke tentuar të rrisë mbështetjen e partisë së tij të djathtë në Washington. Basha është nën hetim në SHBA, Britaninë e Madhe dhe në Shqipëri" shkruan ai.

Pas një video-skandali që u publikua në media dha dorëheqjen zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache. Vendimi erdhi pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche Zeitung”, publikuan pamje filmike ku ai shfaqej tek i ofronte kontrata shtetërore një ilogarkeje të dyshuar ruse, në shkëmbim të mbështetjes për fushatën zgjedhore.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • TA RRAS LALA: 18/05/2019 23:31

  O para laçi në radh të par mëso të shkruash SHQIP . E sa për trim po të takohemi bashk ti bën shurrën në brek o ibret. Ktu bëhesh trim o ky i imi o laçi kulaçi kok pa lari komplet KARRI.

  Përgjigju
 • Geri: 18/05/2019 22:50

  ESHTE NJE NGA POLITIKANET ME TE PA AFTE QE KA RILINDJA PA KUPTIM NGA RAMA SI E MBAN KETE KAUSH

  Përgjigju
 • Kyllufi: 18/05/2019 22:32

  Hahahaha...futen rilindasit lexojnë këtë shkrim dhe fryhen si ai majë plehut dhe mendojne he ç'ja bëri mire bashës...ndërkohë realisht është një tallje zogu nga nje gjysmakkatundar me gjithë shqiptarët të paktën ata me pak tru jo ata me bisht që hidhen pas bananes... mjerë vendi!!!!

  Përgjigju
 • MA RRUI: 18/05/2019 21:03

  O para laçi kulaçi siç duket ta ka rras sala te mali me gropa opa opa që e njifke mir malin me gropa o muta topa.

  Përgjigju
  • CaBone: 19/05/2019 00:45

   Ose po deshe dhe ne Lac vlla ee harrova. Mbajt lek e benzines ose naftes pak rendsi ka.

  • CaBone: 19/05/2019 00:30

   O shoku na fal vlla se dija qe don te behesh gangsterr, nuk e bej me

  • Tironsi: 18/05/2019 23:53

   Po' ti qe po' shan ate para Laci mos je gje bebè qe thua o muta o Kakà, po' ik o ligen ky ke ftyre te mbrosh Ballen, po' ik tani e takoje ate Para Lacin ate ka ftua per kafe il a je trim a ke byth, ik e mbledh donje byth cigare neper rrugat, po' nuk din me shkruaj mos hy ne kete loje, po' ai Tropojani s keq paska shkruar jepni pergjigje ju byth q.... , e PS

  • Para Laci: 18/05/2019 22:47

   Pse po' nxehesh te djegu gje ty, sa per te rrasme e keni ju te PS se aty ka by....., Po' deshe trimeri ik te Saliu dhe se esht 76 vjec e keni frike gjak dhjetni prej frikes se Berishes, pse nuk po' futeni ne burg nuk keni byth, juve sju pues grate juaja,a je burr e me thuj se kush je e ta shikojme burrerine ty, trim nga Librazhdi je dhe ti oooo k.....

  • CaBone: 18/05/2019 22:14

   Lene cunin se eshte akoma tu par film me Van Damin. O Laci Saliu dhe koha e tij kan mbaruar me loqet e xha jahos hahahahha. Saliu e ka majt gjithcka me kurvlliqe jo me burrni. Ik tani se mbarun reklamat. Apo po shikon portretin e Sales?

 • Tropojani: 18/05/2019 19:24

  Mos beni sikur e keni kundershtar PD se ju tani keni pushtetin pse nuk po' i futeni ne burg per 21 janari per rrugen e kombit e shum e shum gjera te tjerat, nuk ke bydh, ju kane zene syte eurot qe po'vjell, nuk pyetni as per nder familje,se po' ju kapin grate apo motrat se jeni problema, po' ju preken te interessi ekonomik ju terboheni dhe me vrap me be ligjin per miratim ne parlament

  Përgjigju
 • Para laci: 18/05/2019 19:17

  Po' ty o Balla ate perdor Rama per klluf ..... Po' ik e bej donje euro dhe ik se po' te ndjeku Berisha nga pas te coj te mali me gropa

  Përgjigju
 • Hinglateri: 18/05/2019 19:00

  Bashen e ka q... ruset se kan mare persiper ti hapin shalet e ngjitme

  Përgjigju