U dorëhoq ditën që u shemb Teatri, anëtarja e Këshillit Bashkiak Tiranë: Nuk i jap llogari askujt

Genta Mezini

TIRANE-Genta Mezini ka dhënë dorëhqjen nga Këshilli Bashkiak Tiranë. Mezini e ka paraqitur dorëheqjen më 17 maj, ditën kur u shemb edhe Teatri kombëtar, por ajo ka argumentuar se arsyeja lidhet me shkaqe personale. "Nuk i jap llogari askujt" thuhet në e-mail-in e saj.

Genta Mezini fillimisht është zgjedhur këshilltare në këshillin bashkiak Tiranë me LSI-në mandatin 2015-19, por në 2017 pas prishjes së koalicionit, kaloi me PS-në, teksa shprehej se me këtë forcë politike ndihej më e çliruar.

Në zgjedhjet e vitit të kaluar, Mezini u zgjodh sërish, këtë herë në siglën e PS-së që iu bashkua pas largimit nga LSI-ja, por në 17 maj dha dorëheqjen.

Emaili i doreheqjes

 • Sondazhi i ditës:

  PD koalicion me aleatët dhe LSI e vetme/ A ka zgjedhur opozita strategjinë e duhur për 25 prillin?

Komento

Komente

 • Erion shpellar babrruje: 24/05/2020 13:08

  ZONJA TREGOJE KULTURE DEMOKRATIKE BRAVO POPULLI TIRONES PRET QE TE NJEJTEN GJE TE BEJE ERIONI

  Përgjigju
 • Tironce: 23/05/2020 15:09

  Kjo eshte nje zonje e nderuar dhe intelektuale e ketij vendi, siduket i ka pare nga afer poshtersite e politikes shqiptare dhe ka hequr dore per te mos u ndotur ne te. Nje bravo e madhe per te!!

  Përgjigju
  • @Tironce: 24/05/2020 09:32

   Nqs ju këtë e merni si model zonje më vjen keq për origjinën tuaj shpellare... Një person publik nuk thot si jap llogari askujt, kur dihet shumë mirë që moralisht ju detyrohet një përgjigje e sojshme atyre që lanë rehatinë e tyre dhe u ngritën të votojnë surratin e kësaj të ashtuquajture zonje.

 • Ben tironci: 23/05/2020 13:22

  BRAVO KA DHE FEMRA BURNESHA ERION VELIJA DO PERFUNDOJ SI SAJMIR TAHIRI RUGEVE

  Përgjigju
 • Njeri: 23/05/2020 12:53

  Aq e mbushur me pakenaqesi , qe do i kete sjelle pa aftesia kesaj zonje te plakur, saqe nuk ka gjetur dot fjale me zyrtare per te kerkuar largimin (ose e kane hequr me katapulte) ne menyre te denje. Ik o fytyre e shpifur

  Përgjigju
 • femra: 23/05/2020 11:58

  oj ftyre melenkolike me kete shkrim duket ceketija jote dhe fitim i madh per bashkine e banoret e TIRANES qe ti ike ...shkofsh ku dush por i bere nder te gjitheve. dhe qe pret qe te coje sekretarija ty cfar duhet te beje duket qe do jete dicka urgjente.shpresoj e te uroj gjera pa zarar ne shendetin tend e te familjes e te dashurve tuaj por mund te shkruaje pak ndryshe per mos patur keto reagime nga fb

  Përgjigju
  • Elio: 24/05/2020 09:28

   Meso te shkruash shqip

 • Hako: 23/05/2020 10:12

  Shprehja ne ate menyre, qe nuk i jep llogari askujt, mendoj qe eshte perkufizimi i llojit te "politikanit tipik te pamoralshem".Suksese bije ne jeten tende te mizershme, te vetmen te cilen e meriton.

  Përgjigju
  • Vucicdoli: 23/05/2020 11:35

   Ik mor debil, injorat dhe perfundimisht debil

 • Populli: 23/05/2020 09:42

  I shke*dhyet robt ketij shteti paçavure. As per te shkruar nuk di kjo pellumbesha, se per te folur jo e jo. I mbushet zyrat me kurva dhe katundare.

  Përgjigju
 • Fisnik: 23/05/2020 09:39

  O ti zonja harbute, po jo kaq dhunshëm o njeri. Si jap llogari askujt.. gjuhë ordineresh. Po kur u zgjodhe anëtare me votat e njerëzve pse duhet tju lëpiheshe votuesve dhe tani thua sjap llogari sikur ta kishe post që ta dha babai yt në pajë. Idiote, primitive harbute këto 3 cilësi karakterizojnë të zgjedhurit si ty.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Veliaj: PS ka ngritur një koalicion përtej krahinës, LSI merr vota të majta dhe i çon në prehrin e Saliut