Dortmund/ Shqipëria mban seancën e parë stërvitore, një lojtar me probleme

Dortmund/ Shqipëria mban seancën e parë stërvitore, një lojtar me probleme

Kombëtarja

DORTMUND - Kombëtarja e Shqipërisë ka zhvilluar sot seancën e parë stërvitore në Kaiserau, qendra bazë e kuqezinjve në Gjermani. Gjithë fokusi i lojtarëve dhe stafit teknik me në krye brazilianin Sylvinho, është te dueli i parë në Euro 2024. Kundër Italisë (15 qershor) në “Signal Iduna Park” të Dortmundit.

Më pas vijojnë duelet e radhës në grupin B, ndaj Kroacisë (19) në Hamburg dhe përballë Spanjës (24) në Dusseldorf. Stërvitja e parë në tokën gjermane u bazua më shumë në aspektin taktik, ndërkohë që pati edhe punë në palestër.

Asnjë nga lojtarët nuk ka dëmtime apo probleme fizike, përveç portierit Etrit Berisha, i cili ndjen dhimbje në shpinë. Kuqezinjtë do të zbresin sërish në fushë duke nisur nga ora 17:00, për stërvitjen e dytë të së hënës.

Seancë që do të jetë e hapur për tifozët shqiptarë, numri i të cilëve pritet të shkojë në 1 mijë. Për të parë nga afër dhe për të mbështetur e karikuar heronjtë kuqezi.

Kombëtarja në stërvitje

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata i dha vulën Berishës, çfarë duhet të bëjë Basha?×

Lajmi i fundit

Humbi jetën pas një sherri në Kretë, 20-vjeçari shqiptar përcillet sot në banesën e fundit

Humbi jetën pas një sherri në Kretë, 20-vjeçari shqiptar përcillet sot në banesën e fundit