'Drejt Gjermanisë në verë', UEFA prezanton Kombëtaren me flamurin e UÇK-së

'Drejt Gjermanisë në verë', UEFA prezanton Kombëtaren me flamurin e UÇK-së

Kombëtarja

Kombëtarja shqiptare e futbollit do jetë pjesë e finaleve të Euro 2024, kompeticion që zhvillohet në Gjermani nga 14 qershori deri në 14 korrikun e këtij viti.

Të shortuar në Grupin B, kuqezinjtë e Sylvinhos "peshkuan" emra si Spanja, Italia dhe Kroacia. Paçka se jemi në "grupin e ferrit", tanët pritet të jenë surpriza e Gjermanisë.

Tanimë UEFA në faqen e saj ka publikuar disa fotografi nga rrugëtimi i kuqezinjve drejt eventit, duke rikthyer emocione të forta për tifozët. Ndër foto e zgjedhur nga UEFA nuk mungon as Mirlind Daku me flamurin e UÇK-së.

"Drejt Gjermanisë në verë", kështu shkruan UEFA.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta