Drejton sot seancën e nivelit të lartë në Këshillin e Sigurimit, Rama ndan foton nga OKB: Më e rëndësishmja e dekadës së fundit

Drejton sot seancën e nivelit të lartë në Këshillin e Sigurimit, Rama ndan foton nga OKB: Më e rëndësishmja e dekadës së fundit

Kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga oborri i OKB-së, teksa ditën e sotme do të drejtojë një seancën në Këshillin e Sigurimit me temë “mirëmbajtja e paqes dhe sigurisë ndërkombëtare”. Kryeministri ka ndarë një foto nga oborri i OKB-së, ndërsa shkruan se kjo seancë është ndër më të rëndësishmet e dekadës së fundit. I pranishëm në Këshillin e Sigurimit, për herë të parë do jetë fizikisht edhe presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

MIRËMËNGJES dhe me këtë foto nga oborri i OKB-së, ku sot Shqipëria do të ulet në krye të tryezës së Këshillit të Sigurimit, për të drejtuar një nga seancat më të rëndësishme të dekadës së fundit, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Debate në KS, Rama replika me ambasadorin rus: Ndalni luftën dhe Zelensky s'flet para jush! Lideri ukrainas thirrje OKB-së: Pezulloni veton ruse


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Kina thotë se avionët e saj ndoqën një avion amerikan mbi Ngushticën e Tajvanit

Kina thotë se avionët e saj ndoqën një avion amerikan mbi Ngushticën e Tajvanit