Drejtonte mjetin në gjendje të dehur, arrestohet në flagrancë shoferi problematik në Elbasan

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur, arrestohet në flagrancë shoferi problematik në Elbasan

Policia e Elbasanit

Një 43 vjeçar është arrestuar nga policia e Elbasanit pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Sipas policisë D. Ç ishte në efektin e alkoolit kur u arrestua nga forcat blu dhe po drejtonte mjetin në mënyrë të parregullt duke rrezikuar kështu veten dhe të tjerët duke u bërë burim aksidenti.

Arrestimi i tij u bë në flagrancë ndërkohë materialet i kanë kaluar Prokurorisë.

Ky nuk është rasti i vetëm i shoferëve të tillë të cilët duke mos respektuar rregullat e qarkullimit rrugor janë bërë burim aksidenti duke rrezikuar jetën e njerëzve të tjerë që frekuentojnë rrugën.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Biden dhe Trump fitojnë lehtësisht primaret në Michigan! Do përballen ‘kokë më kokë’ për zgjedhjet në këtë shtet

SHBA/ Biden dhe Trump fitojnë lehtësisht primaret në Michigan! Do përballen ‘kokë më kokë’ për zgjedhjet në këtë shtet