VIDEO/ Drift me makinë në qendër të Burrelit, gjobitet me 40 mijë lekë italiani

Një 32-vjeçar italian ka kryer manovra të rrezikshme me mjet në Burrel. Siç shihet edhe në këto pamje 32-vjeçari ka qenë duke bërë drift.

Ai është shoqëruar në polici dhe është gjobitur me 40 mijë lekë.

“Bazuar në disa pamje filmike në të cilat shfaqet një automjet me targa italiane, duke kryer manovra të rrezikshme (drift), në qytetin e Burrelit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat dhe ata të Policisë Rrugore kanë kryer veprimet për identifikimin dhe ndëshkimin e drejtuesit të automjetit. 

Drejtuesi i automjetit, shtetasi E.H., 32 vjeç, banues në Itali,  është shoqëruar në Komisariat, bashkë me automjetin e tij. 

Në vijim të veprimeve, nga specialistët e Policisë Rrugore i'u vendos masa administrative 40 000 lekë, bazuar në nenin 139 të Kodit Rrugor”, njofton policia.  

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë