Dritan Mehmeti: Respekt për Erzenin, Dinamo kërkon tri pikët

Dritan Mehmeti: Respekt për Erzenin, Dinamo kërkon tri pikët

Dritan Mehmeti, trajneri i Dinamos

Dinamo dhe Erzeni përballen nesër në orën 17:00 në "Niko Dovana" të Durrësit për javën e 13-të në Superligë. Përpara sfidës për mediet folit Dritan Mehmeti, trajneri i "Nëndetëses". Për të, Erzeni është një skuadër që kërkon respekt, por Dinamo futet në fushë vetëm për tri pikët, duke parë edhe pozicionin në tabelën e klasifikimit.

"Koha më e gjatë për këtë ndeshje na ka ndihmuar për të përmirësuar gjërat në anën fizike dhe taktike. Gjendja është e mirë dhe na jep shpresë për të bërë një ndeshje të mirë. Qëllimi është që të marrim pikët maksimale, duke ditur pozicionin ku ndodhemi, por edhe të përmirësohemi në lojë. Sepse po rritëm cilësinë e lojës, do të kemi edhe rezultate. Erzeni duhet respektuar, pasi është një ekip i fortë, por Dinamo luan vetëm për fitore", tha Mehmeti.

Pas javës së 12-të, Dinamo me 12 pikë mban vendin e fundit (10) me 12 pikë, aq sa ka edhe Teuta. Ndërkohë Erzeni me 13 pikë renditet në pozitën e 13-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Trafikimi i makinave luksoze me vlerë 280 mijë euro, arrestohet edhe një 33-vjeçar

Vlorë/ Trafikimi i makinave luksoze me vlerë 280 mijë euro, arrestohet edhe një 33-vjeçar