Dritan Shakohoxha kritika tifozerisë kuqezi: Dukeshin sikur ishin në opera, ta shikonin më mirë në shtëpi

Ndeshje e djeshme me Francën, më shumë sesa për rezultatin kishte interes të madh për stadiumin e ri, “Air Albania Stadium”.

Stadiumi ishte i mbushur plotë, ku ajo që u pa më shumë, ndoshta për herë të parë, ishte prania e madhe e fëmijëve që kishin ardhur për të parë ndeshjen me prindërit e tyre.

Pamjet e fëmijëve në stadiumin më të ri, e largoi disa famën e keq që kanë stadiumit shqiptare, siç është dhuna.

Por, mendim ndryshe ka komentatori Dritan Shakohoxha, i cili ka kritikuar sjelljen e tifozëve, ku sipas tij nuk e kanë mbështetuar kombëaren kur ishte duke humbur me rezultatin 2 me 0.

“Nuk e kuptoj këtë qetësi të madhe të tifozëve. Ata kanë ardhur këtu për të mbështetur Kombëtaren, por për hir të së vërtetës nuk po e bëjnë.

Kjo nuk është një sallë për opera apo komedi, që të reagosh vetëm në një moment kulminant të një batute. Të kishte një biletë kundër Francës ishte fat, pasi kishte shumë interesim të madh.

Përveç tifogrupeve, pjesa tjetër ndoshta duhej që ta shihte më mirë në shtëpi ndeshjen, pasi këtu, nuk po bëjnë zhurmën e duhur”-ka thënë Shakohoxha gjatë transmetimit të ndeshjes.

G.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?

Komento

Komente

 • noli: 20/11/2019 07:50

  Ore po keta sjane ne terezi mo vlla tgjith dun me dhen mend kur skan hajde shikoi stadiumet jasht dhe shiko se car kulture dhe qetesie kane. Dite e ndeshjes e cilesojn si nje dite argetimi me familjen dhe dite cjerrje zeri duke share nga para mbrapa dhe per cdo ekip ka kush ben zhurmen barbon muti na e ke shpif cdo ndeshje

  Përgjigju
 • Teo: 18/11/2019 18:00

  ik ore palle, qekur komenton ti ndeshjet nuk bej me as abonim ne digitalb. nuk ndjek me as ndeshje. na shpife. shkurt je i padeshiruar ne ekranet e tv, zeri yt na deboi macet nga shtepia. aman ik andej nga greku e bej llac akoma se per ate je ti.

  Përgjigju
 • Erik: 18/11/2019 15:54

  I jap te drejte Shakos ne kete rast. Mbase nuk pritet qe 20 mije veta te bejne tifozllek si tifogrupet, por nje fare nervi aktiv duhet ta kete gjithkush kur shkon per te pare ndeshjet e futbollit. Duart nuk te konsumohen po i perplase ne sintoni me te tjeret.

  Përgjigju
 • Al1: 18/11/2019 14:47

  Ne shtepi duhet ta shikosh ti gomar qe na i shpife ndeshjet me histerine tende.

  Përgjigju
 • Vlore: 18/11/2019 14:24

  Po ben ti kritika..... Ibje mos te komentish asnje ndeshje vete

  Përgjigju
 • erjon: 18/11/2019 14:19

  nuk ja dhat mundesine te blinin nje bilete njerzve te thjesht atyre qe shkojn dhe bertasin me zemer per kombetaren.e kishit ber si pasarele kurvash dhe biznesmenesh qe ishin ngref sikur po shkonin ne paris per te par 1 ndeshje.kishte modele deputete ministra njerez te diplomacise drejtora se 21 mij vet te kesaj kategorie i kemi ne se keta skan emigru.epo ta dini qe ato nuk bertasin se u shperthen silikoni dhe u prishen kordat e zerit

  Përgjigju