'Dritë...për nesër'/ Bashkia e Tiranës organizon koncert homazh për viktimat e COVID-19 në Shqipëri

TIRANË- Bashkia e Tiranës përkujton sot viktimat që ka shkaktuar Pandemia COVID-19 në Shqipëri.

Përmes një koncerti homazh, “Dritë...për nesër”, sheshi përpara Universitetit të Arteve do të ndriçohet mbrëmjen e sotme nga qirinjtë në nder të të gjithë atyre që kanë humbur jetën nga sëmundja që ka prekur mbarë globin, të shoqëruar nga kori dhe orkestra e këtij Universiteti.

E ftuar e veçantë në këtë koncert është sopranoja e mirënjohur Linda Kazani, por dhe emra të tjerë të muzikës operistike, si sopranot Marina Kurti, Elira Hoxha e Anita Kerhani, si dhe dy baritonët Artur Vera dhe Erjon Sherri. Që në muajin mars, kur u shënua rasti i parë me Covid-19 në vendin tonë, deri ditën e sotme e kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës 493 persona.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pala greke në grevë/ Sot Pika Kufitare e Kakavijës pjesërisht e mbyllur, këto janë kategoritë që do lejohen të kalojnë