POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dua Lipa dhe Bebe Rexha shpërthejnë në lot, shqiptaret nominohen për të njëjtin çmim në Grammy (Video)

Dua Lipa dhe Bebe Rexha duke qarë pasi marrin vesh se janë nominuar në Grammy

Pas disa vitesh karrierë dy yjet shqiptare ja kanë arritur të realizojnë ëndrrën e çdo këngëtari! Dyhsja e njohur shqiptare janë nominuar në çmimet më prestigjoze të muzikës, “The Grammy Awards”. Por e veçanta qëndron në faktin se si Dua Lipa ashtu edhe Bebe Rexha janë nominuar për të nëjjtën kategori, në “Artisti i ri më i mirë”.

Por fakti që janë nominuar në Grammy i ka emocionuar aq shumë këngëtaret shqiptare saqë janë përlotur. Si Dua ashtu edhe Bebe kanë postuar video në Instagram teksa shihen të përlotura. 

Lista e disa prej nominimeve në “The Grammy Awards

“Regjistrimi i vitit”

“I Like It” , Cardi B, Bad Bunny & J Balvin

“The Joke”, Brandi Carlile

This Is America”, Childish Gambino

God’s Plan”, Drake

“Shallow”, Lady Gaga & Bradley Cooper

“All The Stars”, Kendrick Lamar & SZA

“Rockstar”, Post Malone Featuring 21 Savage

“The Middle”, Zedd, Maren Morris & Grey

 

“Abumi i vitit”

“Invasion Of Privacy”, Cardi B

“By The Way, I Forgive You”, Brandi Carlile

“Scorpion”, Drake

“H.E.R.”, H.E.R.

“Beerbongs & Bentleys”, Post Malone

Dirty Computer”, Janelle Monáe

“Golden Hour”, Kacey Musgraves

“Black Panther: The Album, Music From And Inspired By” (Various Artists)

 

“Kënga e vitit”

“All The Stars”

“Boo’d Up”

“God’s Plan”

“In My Blood”

“The Joke”

“The Middle”

“Shallow”

“This Is America”

 

“Artisti i ri më i mirë”

Chloe x Halle

Luke Combs

Greta Van Fleet

H.E.R.

Dua Lipa

Margo Price

Bebe Rexha

Jorja Smith

 

“Performanca më e mirë solo pop”

“Colors” , Beck

“Havana (Live)” , Camila Cabello

God Is A Woman” , Ariana Grande

“Joanne (Where Do You Think You’re Goin’?)” , Lady Gaga

“Better Now” , Post Malone

 

“Performanca më e mirë Pop, duet ose grup”

 “Fall In Line” , Christina Aguilera Featuring Demi Lovato

“Don’t Go Breaking My Heart” , Backstreet Boys

“‘S Wonderful” , Tony Bennett & Diana Krall

“Shallow” , Lady Gaga & Bradley Cooper

“Girls I Like You” , Maroon 5 Featuring Cardi B

“Say Something” , Justin Timberlake Featuring Chris Stapleton

“The Middle” , Zedd, Maren Morris & Grey

 

 

fl.mi.
Komento