Duart në timon, këmbën në dritare! Çudira shqiptare në autostradën Tiranë-Durrës (VIDEO)

Çudira shqiptare që shkojnë deri në papërgjegjshmëri. Aksidentet në Shqipëri janë të shumta, ndërsa burim kryesor në një pjesë të mirë të rasteve janë vetë drejtuesit e makinave me papërgjegjshmërinë e tyre. Rasti konkret.

Report Tv sjell një video ku drejtuesi i një makine në autostradën Tiranë-Durrës habit me veprimin e tij të papërgjegjshëm teksa gjatë kohës që i jep makinës njërën këmbë e ka nxjerrë në dritare për t'u freskuar nga vapa.

Rasti në fjalë është një apel edhe për policinë rrugore që nuk duhet të dalë për kontroll me radar vetëm në mesnatë në fundjavë, por edhe gjatë javës, madje në mes të ditës.

Shoferi duke i dhënë makinës me këmbën në dritare

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

 • A. N.: 01/08/2020 07:38

  Drejtimi i automjetit zbathur ose me shapka nuk lejohet kshq aty do fillonte gjoba e pare por ndoshta per njethundraket do kete perjashtim.

  Përgjigju
 • Iris: 01/08/2020 02:28

  Prisni,s'keni pare gje Akoma.Kur shqipot te fillojne te blene self-drive TESLA,atehere keni per te pare gallate.

  Përgjigju
 • AltinTop: 31/07/2020 20:30

  Trajnimi qe na eshte bere keto 30 vite demokraci per te hyre ne BE....

  Përgjigju
 • Vera: 31/07/2020 18:15

  Te gjith shqiptareve du jua kisha perserit testet e patentes.As gjysma nuk e rimerr patenten.Kto jan kafsh qe kan shitur gomeret,kan ble makina dhe kan ble patenten.

  Përgjigju
 • Gazi: 31/07/2020 18:10

  transmesion automatik, kemba e majte nuk perdoret. keshtu qe shoferi a fut ne byth kemben apo e nxjerr ne dritare ska te beje me dhenien e makines

  Përgjigju
  • Pjeter: 31/07/2020 21:03

   Ajo lloj makine,punto,nuk ka trasmision automatik .Ketu po diskutohet per nje rast konkret,jo ata qe kane kambio automatik,ti ngren kembet apo jo,e rasti ne fjale,eshte i denueshem.

  • Lumi: 31/07/2020 19:19

   E paske ble patenten ti miko, pse nuk te ka thone instruktori naj here, qe te dyja duart mahen ne timon,shpina mbeshtetet e komet poshte apo te ka mesu me vu komet ne qaf, durt me i hap si balon se makina ecen vete

 • Kevin: 31/07/2020 18:08

  Injorancën qe mbolli berisha , dhe te tjeret e pasuan. Nuk ka te ardhme me kaq shume injorancë ne qarkullim.

  Përgjigju
  • ARJAN: 02/08/2020 10:26

   BERISHA: Injorancen nuk ju a solla un... E gjeta midis jush...

 • Mojkasollekunamblodhe: 31/07/2020 17:55

  Rrac muti , spurdhjak, kafsh, debil, ze edhe korsin e shpejtesis fshatari , skan per tu bo naj her, per faj te ktyre nuk ecen perpara shoqeria shqiptare, jepi automjet fshatarve dhe shikoje se cjan ne gjendje te bejn. Fshatar skam fjal

  Përgjigju
 • Vlora: 31/07/2020 17:46

  Ky po që qënka shofer, ska shaka këtu, ka bërë mëma djal, këmbët përpjet mamaja, këmbët përpjet djali, nuk thonë kot që kurvëria trashëgohet deri më 7 breza, uroj që ky të jetë brezi i fundit dhe mos të dalin më kurva të tjera si puna e këtij rrotës të karit..

  Përgjigju
 • Lumi: 31/07/2020 17:31

  Oshte me timon anglez o robo, me thone shkurt oshte pasagjeri qe i jep makines

  Përgjigju
  • Daniel: 31/07/2020 18:04

   Hahahaha

 • altini: 31/07/2020 17:31

  cfar keni mor njerez?ai qerraxhi ka qene dhe kujton qe dhe makina FIAT punto qe bleu kur shiti qerren e di vet rrugen dhe hecen vet...deri sa larg qofte te bej ndonje aksident

  Përgjigju
 • leoni: 31/07/2020 17:29

  kohe mesjete,ne jemi llum po nga ai i ziu fare,keq mos te na vij

  Përgjigju
 • Hamilton: 31/07/2020 17:18

  Mos i bini ne qaf, se kta jan pilota. Kta gjynah qe jetojn dhe ecin ne kte rruge. Ky esht per Monte Carlo. Lum ne per mjeshtrat qe kemi. Cfar fati. Bravo zoti “makinist”

  Përgjigju
 • Law enforcement: 31/07/2020 17:09

  Cur vat i mbajne kembet perpjet .se kam pare shum lasko qe rrine rond ne timon ne realitet te rr rakun

  Përgjigju
 • Ladi: 31/07/2020 17:06

  Kafsheri dhe fshatare bageti qe sic tha teto Ollga - shiten gomeret dhe blenë bicikleta (ne rastin tone blene makina , largqofte). Nuk lajne kembet dhe kane surrat qe te nxjerrin kembet e tyre te qelbura ne dritare... Njethundrak te kohes se Neolitit...

  Përgjigju
  • WTF: 31/07/2020 18:01

   Te lutem mos i ofendo kafshet dhe fshataret duke i krahasuar me kete dykembesh qe ka nxjerre kemben ne dritare.×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendjë të rëndë