Duke vrapuar nëpër ara për t’iu arratisur policisë, arrestohet pas ndjekjes me dron 42-vjeçari i dënuar për vjedhje në Lezhë! Prangoset edhe miku i tij që e ndihmoi të fshihej

LEZHË-Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ishte shpallur në kërkim më parë, me precedent të mëparshëm penal, në fushën e vjedhjes së pronës.  

Kapja është bërë nga policia pas disa minutash ndjekje dhe mbajtjeje nën vëzhgim me dron nga shërbimet e Policisë.

Policia ka arrestuar Ervin (Astrit) Kasmi, 42 vjeç, banues në Fushë Milot, me precedent të mëparshëm kriminal në fushën e vjedhjes së pronës.  

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Kurbin e ka dënuar me 3 vite burgim, për veprën penale "Vjedhja", kryer në bashkëpunim. 

Gjithashtu, është arrestuar në flagrancë shtetasi A. B., 41 vjeç, banues në Fushë Milot, pasi ka penguar punonjësit e Policisë në kryerjen e detyrës duke i kundërshtuar ata dhe ka ndihmuar shtetasin Ervin Kasmi të fshihet në banesën e tij. 

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

1627026414_1627026035DRON.jpg

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'SHBA nuk është kundër partive, por kundër pandëshkueshmërisë’, ish-deputeti i PD: Me njollën e korrupsionit PD nuk do të fitojë kurrë zgjedhje në Shqipëri