Durrës/ Kreu 3 vjedhje brenda 10 ditësh, pranga 32-vjeçarit

Një 32-vjeçar u arrestua nga policia e Durrësit pasi akuzohet se vetëm në 10 ditë ka kryer 3 vjedhje në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar. Pas kallëzimeve nga qytetarët policia arrestoi të dyshuarin Iljaz Lufta.

Nga hetimet rezultoi se 32-vjeçari:

-më datë 20.11.2023, ka vjedhur pajisje në një banesë në lagjen nr. 14;

-më datë 23.11.2023, në lagjen nr. 8, i ka vjedhur një send personal, shtetasit I. O.;

-më datë 28.11.2023, në lagjen nr. 17, i ka vjedhur celularin dhe një shumë parash, shtetases Z. Sh., 66 vjeçe. Pamjet e këtij rasti u transmetuan në portalin “JOQ", më datë 28.11.2023.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja”, kryer më shumë se një herë.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Konferenca e Mynihut, Borrell takime të ndara me Vuçiç dhe Kurtin: Bisedimet ishin të pasuksesshme

Konferenca e Mynihut, Borrell takime të ndara me Vuçiç dhe Kurtin: Bisedimet ishin të pasuksesshme