Durrës/ Në pranga kambisti 61-vjeçar, ushtronte aktivitetin pa licencë! I sekuestrohen 2 mln lekë dhe 15 000 euro

Durrës/ Në pranga kambisti 61-vjeçar, ushtronte aktivitetin pa licencë! I sekuestrohen 2 mln lekë dhe 15 000 euro

Paratë e sekuestruara

Një kambist 61-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Durrësit pasi zhvillonte në mënyrë të paligjshme aktivitetin e këmbimit valutor. Si rrjedhojë nuk paguante as taksat dhe tatimet.

Policia e Durrësit nënvizon se Fitim Muhametaj u prangos në flagrancë pasi kishte këmbyer para, ndërkohë që iu sekuestruan 2 mln lekë si dhe 15 000 euro.

Në kuadër të operacionit “Informaliteti policia ishte vënë në ndjekje të kambistit sepse kishte pikasur më herët se ai ushtronte veprimtarinë e paligjshme.

Aksioni është kryetar nga specialistët e krimit ekonomik në policinë e Durrësit. 61 vjeçari Muhametaj ishte banues në lagjen nr. 4, Durrës, ndërkohë që pas arrestimit mbi të rëndojnë akuzat e "Ushtrimit pa licencë të veprimtarive financiare", "Fshehja e të ardhurave" dhe "Mospagimi i taksave dhe tatimeve".

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Boris Johson akuzoi Putin se e kërcoi me sulm raketor, Kremlini përgjigjet: Është gënjeshtër e sajuar prej tij!

Boris Johson akuzoi Putin se e kërcoi me sulm raketor, Kremlini përgjigjet: Është gënjeshtër e sajuar prej tij!