Durrës/ Nuk respektonin rregullat e qarkullimit rrugor! Policia gjobit qindra drejtues mjetesh

Durrës/ Nuk respektonin rregullat e qarkullimit rrugor! Policia gjobit qindra drejtues mjetesh

Policia Rrugore Durrës

Qindra shoferët të cilët nuk respektojnë kalimtarët te vijat e bardha, limitet e shpejtësie dhe plot rregulla të tjera të cilat shkelen çdo ditë  kanë qenë nën monitorim nga policia rrugore e Durrësit.

Si pasojë janë gjobitur disa prej tyre, për shkelje të rregullave bazë të qarkullimit.

Si rezultat i intensifikimit të kontrolleve policia njofton për rastet e shkeljeve dhe shkaqet e tyre.

Gjatë 1 jave, janë arrestuar në flagrancë 3 shtetas për drejtim mjeti, në gjendje të dehur dhe 1 shtetas tjetër për drejtim mjeti, pa leje drejtimi.

142 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për parakalime të gabuara;

32 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për përdorim të celularit, gjatë drejtimit të mjetit;

5 drejtues janë ndëshkuar për qarkullim me shpejtësi tej normave të lejuara;

34 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të rripit të sigurimit;

2 drejtues motomjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të kaskës mbrojtëse;

“Policia e Rrugore e Durrësit apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës, që të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor, të moderojnë shpejtësinë, të vendosin rripin e sigurimit, të mos përdorin celularin gjatë drejtimit të mjetit dhe të mos kryejnë parakalime të gabuara”-njoftimi i policisë.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Turizmi premtues, po evazioni?! Tatimet ‘zbarkojnë’ në terren për pagat reale e fiskalizimin

Turizmi premtues, po evazioni?! Tatimet ‘zbarkojnë’ në terren për pagat reale e fiskalizimin