Durrës/ Arrestohet 48- vjeçari, po transportonte 46 kg drogë nga Fushë-Kruja

Durrës/ Arrestohet 48- vjeçari, po transportonte 46 kg drogë nga Fushë-Kruja

Foto ilustruese

DURRËS- Një 48- vjeçar është arrestuar pasi iu gjetën 46 kilogramë lëndë narkotike kanabis.

Në bazë të informacioneve nga banorët, K.V. nga Fushë - Kruja po transportonte një sasi lënde narkotike drejt Durrësit, dhe u kap në flagrancë nga operacioni i koduar "Rrethi".

Gjatë kontrollit të mjetit tip Benz, policia gjeti të fshehur sasinë e drogës në makinën e të arrestuarit.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve