Dy emra të rinj në stol, Lushnja dhe Apolonia ndërrojnë trajnerët

Dy emra të rinj në stol, Lushnja dhe Apolonia ndërrojnë trajnerët

Foto ilustruese

Kategoria e Parë është ndalur, kjo për shkak të pushimeve pas zhvillimit të rreth gjysmës së sezonit. Në kampet e skuadrave janë duke ndryshuar gjërat, me Lushnjën dhe Apoloninë që kanë emëruar në stol emra të rinj.

Ish-trajneri i Partizanit, Klevis Dalipi është prezantuar para lojtarëve të Lushnjës dhe nga sot ka vijuar me planin për të shpëtuar "Lagunarët" nga zona play-off që do i rrezikonte për një kategori më poshtë.

Nga ana tjetër edhe Apolonia është me trajner të ri. Besmir Shabani ka pranuar të jetë në stolin e bardhjeshilëve, me vlonjatin që është larguar nga Labëria, aty ku po bënte punë të mirë.

Pas 12 javëve të para në Superligë, Lushnja me 12 pikë mban vendin e 10-të, ndërsa Apolonia vendin e 9 me 13 pikë. Të dyja skuadrat rrezikojnë që në fundin e sezonit të jenë të rrezikuara për një kategori më poshtë.

Klevis Dalipi

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin