Dy fotografi të rralla të Mbretit Zog te "Harku i Triumfit" në Paris

Dy fotografi të rralla të Mbretit Zog te

Mbreti Zog te 'Harku i Triumfit'

Dy gazetat franceze, “Le Journal” dhe “Le Petit Parisien” kanë botuar në faqet e para të tyre, të martën e 22 gushtit 1939, fotografinë e mbretit Zog gjatë vizitës së tij te monumenti i Ushtarit të Panjohur në Paris.

Aurenc Bebja, nëpërmjet blogut të tij “Dars (Klos), Mat – Albania”, i ka sjellë ato për publikun shqiptar :

Ja çfarë shkruante Le Journal:

“Mbreti Zog vendosi një kurorë me lule te monumenti i Ushtarit të Panjohur".

"Ish-mbreti Zog i Shqipërisë, i cili aktualisht jeton në Versajë, erdhi dje në Paris për t’u përkulur në shenjë nderimi para varrit të Ushtarit të Panjohur. Në foto mbreti Zog duke nënshkruar Librin e Artë të Harkut të Triumfit", shkruante Le Journal

Vizita e Zogut e pasqyruar nga Le Journal

Le Petit Parisien:

Mbreti Zog i Shqipërisë te Ushtari panjohur – Foto P.P.”

Vizita e Zogut e pasqyruar nga gazeta Le Petit Parisien

/marrë nga darsiani.com/

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Zelensky i drejtohet KE: Organizoni samitin mbi planin e paqes në një kryeqytet europian

Zelensky i drejtohet KE: Organizoni samitin mbi planin e paqes në një kryeqytet europian